دستگاه ردیاب که بیشتر با عنوان دستگاه ردیاب خودرو یا جی پی اس آن را می شناسیم یک سیستم موقعیت یابی است که قرار است از طریق این فناوری موقعیت جغرافیایی دستگاه خودرو یا حتی افراد را به کاربر اطلاع دهد.

سیستمی که عنوان می شود بیشتر طی سال های ۱۹۷۳توسط وزرات دفاع آمریکا در راستای اهداف نظامی از جمله ردیابی سربازان جنگی از آن استفاده می شد و امروز به دلیل کاربرد وسیع آن استفاده از آن عام تر شده است.

فناوری که امروزه تلاش کرده تا راه را هم به کاربر نشان دهد و هم کاربر بتواند از طریق جاگذاری آن در خودرو یا موتور شخصی یا حتی کیف کودک موقعیت جغرافیایی و آدرس هرکدام را به نحو مطلوب تشخیص دهد.

شما شاید همان مادر نگرانی باشید که از گم کردن مسیر برای کودک یا پدر پیرتان که دچار آلزایمر شده است دچار استرس و نگرانی شدهاید از این فناوری کوچک که صرفا” نیازمند یک دستگاه جی پی اس است می توانید برای پیدا کردن هر کدام از موارد استفاده کنید.

فقط کافی است این سیستم را به همراه یک سیم کارت و البته اینترنت به گوشی تلفن خودتان متصل کنید تا پیدا کردن و حتی تشخیص جغرافیایی فرد یا خودرو یا سایر مقاصد مد نظرتان برایتان هموار گردد.

ردیاب شخصی جیبی ارزان و ضد آب و مخفی

ردیاب خودرو یا ردیاب های شخصی قرار است برای یافتن موقعیت جغرافیایی خودرو و یا فرد به شما کمک شود.

ردیاب چیست؟

ردیاب یا همان GPS سیستم مکان یابی با استفاده از ماهواره است.

امروزه برای رفع دغدغه هایی روزه مره ای درگیر آن هستیم از این سیستم بیش تر استفاده می کنیم.

ردیاب به چند دسته از جمله ردیاب خودرو ،ردیاب موتور و ردیاب جیبی تقسیم می شود.

که به ترتیب :

ردیاب خودرو عبارت است از ، دستگاه یا سیستمی که قرار است از طریق ارتباط با ماهواره فاصله شما یا خودرویی که این سیستم در آن نصب شده است را با دقیق ترین جزییات جغرافیایی به دستگاه گیرنده اطلاعات که کاربر آن است اطلاع دهد.

این سیستم قرار است به وسیله sms یا از طریق اینترنت و سیم کارت یعنی GPRS اطلاعات جغرافیایی خودرو یا وسیله ای که این فناوری در آن نصب است را از طریق نرم افزار به کاربر آن منتقل کند.

اطلاعاتی نظیر، موقعیت جغرافیایی، سرعت، و حتی فاصله طی شده دستگاه خودرو تا کاربر از طربق این فناوری به کاربر نهایی یا sms می شود یا از طریق یک سیم کارت و اینترنت به موبایل کاربر ارسال می گردد.

برای مثال هنگام ارسال اطلاعاتی نظیر موقعیت مکانی مراحل زیر توسط ماهواره های جی پی اس به عنوان اطلاعات به کاربر آن ارسال می گردد:

۱-فرد در حال حرکت است.

۲-سیستم جی چی اس موقعیت مکانی شخص را پیدا می کند.

۳-سیستم جی پی اس در حال بروز رسانی موقعیت مکانی شخص است.

۴-اطلاعات و موقعیت مکانی صحیح و دقیق به کاربر ارائه می گردد.

ردیاب مخفی شتود دار در دست انسان و موبایل سمت دیگری

یکی از عمده ترین کاربرد ردیاب های شخصی کنترل تردد کدک یا عزیزان ضعیف در سطح شهر است.

باید یادآور شدکه یکی از کاربردهای سیستم ردیاب،ردیابی خودرو است .

از دیگر خدماتی که سیستم ردیاب خودرو در اختیار شما به عنوان کاربر قرار خواهد داد می توان به تنظیم سیستم تهویه هوای اتومبیل تا خاموش روشن کردن آن و هم چنین امکان ارایه اطلاعات دقیق از امکانات و خدمات اطراف خودروی در حال به مواردی چون رستوران تا مراکز خرید و سایر خدماتی که اطراف این جی پی اس در حال وقوع است نیز اشاره کرد.

هم چنین فراموش نکنید که عمده ترین کاربرد ردیاب خودرو زمانی است که شما محدوده مکانی مشخصی را برای خودروی خود تعریف کرده اید و اگر بنا به هر دلیلی خودروی شما به سرقت رفت یا از آن محدوده خارج شد سریعا” حرکت خودروی خود را تعریف کرده اید و اگر بنا به هر دلیلی خودروی شما به سرقت رفت یا از آن محدوده خارج شد سریعا” حرکت خودرو و موقعیت آن به شما اطلاع داده می شود.

محل نصب ردیاب خودرو

این به سلیقه و البته نحوه تامین برق مصرفی که برای ردیاب تایین کرده اید خواهد داشت.

اگر ردیاب خودروی شما مجهز به باتری شد و برق موردنظر آن از طریق باتری مجزا تامین می شود که می توانید یک جای پنهان برای آن در خودروی خود در نظر بگیرید.

اما اگر ردیاب خودروی شما برق مورد نیازش را از طریق سیم کشی و اتصال به باتری خودروی شما تامین می کند در آن صورت باید نزدیک به باتری جایی مثل داشبورد یل پشت ضبط صورت را برای آن در نظر گرفت.

ردیاب موتور

دیگر فناوری این سیستم ردیاب موتور است، سیستمی که به وضوح به شما این اجازه را می دهد تا اولا” ، مسیر و موقعیت مد نظر را از طریق این فناوری و نصب آن بر روی موبایل خود به دست آورید.

دوما”،از ودقیق مسیر دلخواه مطلع شوید و سوما”، که مهم ترین کاربرد آن است استفاده از موقعیت یاب این است این اجازه را به شما می دهد با توجه به نصب دستگاه جی پی اس اطلاعات حرکت و موقعیت جغرافیایی موتور شخصی شما به کاربری که آن را نصب کرده است ارسال گردد.

فقط کافی است تا کاربر یک سیم کارت و البته اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشد تا به راحتی از طریق ارسال اطلاعات جی پی اس نصب شده بر روی موتور و انتقال اطلاعات بر روی دستگاه سیم کارت از طریق GPRS از موقعیت موتور شخصی خود مطلع شوید.

ردیاب شخصی:

در خصوص این مهم بیشتر توضیح داده شد.

عمده ترین کاربرد این ردیاب شخصی زمانی است که قرار است شما از آن برای یافتن اطلاعات کامل جغرافیایی یک فرد استفاده کنید.

حالا می خواهد این فرد، کودک شما باشد که شما از تردد آن در سطح شهر مطلع باشید و یا نه از آن برای اطلاعات موقعیت جغرافیایی افراد سالمندی استفاده کنید که بنا به هر دلیلی امکان فراموشی مسیر را دارند.

و هم چنین برای یافتن مسیر های طی شده بازاریاب ها و ویزیتورها کاربرد دارد.

فقط کافی است تا این سیستم کوچک را بر روی جیب یا کیف افراد نصب کنید سپس از طریق سیم کارت و اینترنت و البته گوشی هوشمندی که دست شما است قطعا” دسترسی به هر گونه اطلاعات جغرافیایی از افراد مد نظرتان برایتان میسر خواهد شد.

نتیجه گیری:

در خصوص ردیاب خودرو و البته تقسیم بندی که در این خصوص انجام شد بیش تر باید به این مهم اشاره کرد که عمده ترین کاربرد این ردیاب ها برای جلوگیری از سرقت خودرو و البته دسترسی به موقعیت جغرافیایی خودروهای در حال تردد است.

با توجه به دغدغه های امروزه شهروندان در خصوص میزان سرقت هایی که از خودروها در سطح شهر می شود معمولا” افراد با نصب این دستگاه کوچک بر روی خودرو می خواهند تا بخشی از دغدغه و نگرانی خودشان از سرقت خودروی خود را کاهش دهند و در صورت هرگونه سرقت در اسرع وقت به محل اختفای خودرو دسترسی داشته باشند.

2 دیدگاه برای “ردیاب چیست؟”

چرا ردیاب خودرو و ردیاب شخصی کارا به اروپا هم صادر می شود؟!

 ردیاب های خودرو و شخصی کارا دارای گواهی بین المللی سخت افزاری CC،CE،FCC و SGS و EMC می باشد که باعث شده است به اروپا هم صادر شود.

 

هم چنین ردیاب های کارا دارای استاندارهای ایران و تاییدیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می باشد.

گواهی CGS ردیاب خودرو کارا گواهی CRA رجیستری ردیاب ماشین گواهی بین المللی ردیاب کاراگواهی CGS ردیاب خودرو کاراگواهی تنظیم مقررات انواع ردیاب جی پی اس کارا 

چرا سامانه ردیابی کارا جامع ترین سامانه ردیابی ایران می باشد؟!

سامانه ردیابی کارا (سیستم مانیتورینگ کارا) در حال حاضر جامع ترین سیستم ردیابی کشور به حساب می آید و هم زمان از تمامی پروتکل های زیر پشتیبانی می کند.

meitrack-topfly-teltonika-irzonline-atrack-technocom-autograpgh-vovacom wire less-galiteosky-craky-c2steck-coban-accuara

این نرم افزار توسط مهندسین آمریکایی و ژاپنی ساخته شده و با امکانات بسیار بالا و آپدیت، دریافت اطلاعات از تمامی ماهواره های GLONASS RUSSIAN که توانایی پشتیبانی از پروتکل همه نوع دستگاه ردیاب ساخت چین و اروپا را دارا می باشد.

سیستم مانیتورینگ (سامانه ردیابی کارا) با قابلیت انعطاف پذیری (رسپانسیو) باز شدن با مرورگر کلیه سیستم های عامل،آی او اس،مک آی او اس، ویندوز XP ، ویندوز 7 و سیمیبان و اندروید و آماده استفاده می باشد و هم چنین دارای 10 زبان و فارسی می باشد.

 • ردیابی دقیق و لحظه به لحظه به صورت آنلاین و آفلاین با موبایل و لب تاپ و تبلت و..

 • قابلیت اضافه کردن بی نهایت دستگاه

 • گزارش گیری از مسافت طی شده و سرعت بر روی 2 نمودار به صورت همزمان

 • گزارش گیری از مسافت طی شده به صورت انیمیشن بر روی نقشه بصورت دقيق و واضح

 • گزارش گیری از مدت زمان توقف بهمراه لوکیشن دقیق بر روی نقشه

 • پشتیبانی از 4 نقشه google map ، open street ،bing، leaflet

 • پشتیبانی از حالت ماهواره ای

 • گزارش گیری از مصرف سوخت

 • گزارش گیری از پارکینگ ها

 • گزارش گيري از مسافت هاي طي شده يه صورت فايل و پرينت با آدرس

 • گزارش گیری از خاموش و روشن شدن خودرو همراه با لوکیشن دقیق

 • یادآوری سرویس های دوره ای

 • خاموش و روشن کردن خودرو با نرم افزار

 • تعیین محدوده ورود و خروج

 • ارسال هشدار سرعت غیر مجاز

 • ارسال هشدار درخواست کمک

 • مشاهده ی آنلاین ترافیک شهر

 • پرچم گذاری نقاط مهم

 • ارسال هشدار قطع شدن برق خودرو

 • ارسال هشدار کاهش باطری دستگاه

   برای تست سامانه ما پرچم ایران ویا فارسی را انتخاب و بر روی دمو (demo)کلیک کنید.

  ورود به سامانه کارا و لپ تاپ نارنجی رنگ

در چه مواردی به ردیاب نیازمندیم؟!

 • ردیابی خودروهای شخصی، اداری، سازمانی
 • ردیابی و مدیریت ناوگان های حمل و نقل عمومی
 • ردیابی و مدیریت ناوگان های ترانزیت و باربری
 • ردیابی و مدیریت ناوگان های امداد رسانی
 • نظارت و کنترل کارمندان هنگام ماموریت یا بازاریابی
 • موارد امدادی مانند ردیابی افراد زمان وقوع حواث
 • نظارت بر کودکان، سالمندان، بیماران کم توان و ناتوان
 • نظارت و ردیابی اموال،نظیر چمدانها، کانتینرها
 • مراقبت از حیوانات خانگی