اجاره خودرو دارای جی پی اس

در دنیای امروز هزاران دلیل برای اجاره یک خودرو وجود دارد که نمی توان از تمام آن ها نام برد. ولی آن چه که اهمیت دارد این است که بازار اجاره ی خودرو داغ است و نسبت به گذشته توجه بیش تری به آن می شود.

رشد تکنولوژی و افزایش امکانات در دسترس عموم، کمبود زمان و مشغله زیاد ، افزایش لذت طلبی و یا توجه به زندگی تجملاتی و هزاران دلیل دیگر برای افزایش توجه به این نوع از مالکیت موقت وسایل نقلیه قابل بررسی است. اگر از دلایل افزایش توجه به این نوع استفاده از وسایل نقلیه بگذریم ،می توانیم به جوانب دیگر این حوزه بپردازیم. از جمله سوالاتی که پیش می آید این است که برای امنیت خودروهای اجاره ای چه چاره ای باید اندیشید؟

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو

در کل با تحقیق بر شرایط چندین شرکت اجاره دهنده متوجه شدیم که مشتریان این شرکت ها تنها افرادی نیستند که برای فعالیت های ضروری خود به یک وسیله نقلیه نیازمندند ، بلکه دسته ای از مشتریان این حوزه سارقان حرفه ای هستند که خود را به عنوان مشتریان خوش حساب معرفی می کنند.

به طورکلی دو عامل برای اجاره خودرو به مشتریان وجود دراد که بر مدارک اجاره خودرو تاثیر می گذارد . یکی از این عوامل اجاره خودرو ، با راننده و یا بدون راننده بودن آن است. اگر فرد اجاره کننده ، خودرویی با راننده بخواهد ، نیاز به پرداخت سند مالکیت نمی باشد.

عامل دیگر قیمت خودروی مورد اجاره که شخص اجاره کننده باید انجام دهد این است که چکی متناسب با مبلغ کل خودرو به شرکت اجاره دهنده پرداخت نماید. علاوه بر این موارد لازم است به ازای هر روز اجاره ،هزینه ی آن را نیز بپردازید.

اجاره خودرو با ردیاب

این شرایط برای عموم افراد جامعه که از وسیله نقلیه برای رفع نیاز طبیعی خود استفاده می کنند وجود دارد. اما از آن جای که خودرو از جمله کالاهای مهم و جذاب مورد توجه سارقان است ، در این حوزه هم وارد عمل شده اند و به عنوان مشتریان خوش حساب عمل می نمایند.

بر اساس مصاحبه ی صورت گرفته با یک شرایط کرایه خودرو مشخص گردید همه خودروها به دستگاه های ردیاب جی پی اس مجهز هستند. طی صحبت تلفنی که با مدیریت این شرکت ها صورت گرفت بیان داشتند که همه خودروها به یک یا دو دستگاه جی پی اس مجهز هستند . مدیر این شرکت اضافه نمود که اکنون پس از ۸ سال سابقه در حوزه ی کرایه خودرو ، مشتریان وفادار و صادق را از اشخاص سودجو و سارقان تشخیص می دهیم که البته این قدرت تشخیص را مدیون تجارت منفی و سختی هستیم که در سال های اول بدست آورده ایم.

در سال های مختلف بارها خودروها ررا به افرادی کرایه داده ایم که وسیله را پس از یک ماه اجاره به افراد ناشناس فروخته اند و ما هیچ گاه نتوانستیم آن را پیدا کنیم، اما اکنون می دانیم که چگونه شرایط سوء استفاده افراد سودجو را کاهش دهیم.

اولین تجربه ی دزدی را از خودروهای کرایه ای شرکت ما مربوط به ۲ یا ۳ هفته ی اول افتتاح شرکت می شود. مشتری مذکور هر ماه با تمدید به موقع ، خود را مانند یک مشتری وفادار نشان می داد و خودرو را نزد خود نگاه می داشت اما در نهایت آن را به شخص دیگری فروخت بدون آن که ما بتوانیم وی را پیدا نماییم.

اجاره خودرو بدون راننده با ردیاب

ردیاب جی پی اس خودروهای کرایه ای

به طور کلی ردیاب ضد سرقت جی پی اس دستگاهی پیش گیری کنند یا پس بگیرند. برای خسارت های ناشی از سرقت خودرو در زمان کرایه خودرو و تشریفات می باشد که می توان در لحظات سرقت به کمک صاحب خودرو ، شرکت های کرایه ای خودرو و شخص کرایه کننده بیابید. ۳ عنصر اصلی در این حوزه شامل این افراد می شود که قرار است درباره منفعت نصب ردیاب خودرو برای هرکدام صحبت کنیم.

-منفعت دستگاه ردیاب جی پی اس برای صاحبان خودرو

-منفعت دستگاه ردیای جی پی اس برای شرکت های کرایه خودرو

-منفعت دستگاه ردیاب جی پی اس باری شخص کرایه کننده

به طور کلی سرقت خودرو در ایران به خصوص در سال های اخیر افزایش چشم گیری داشته و این احتمال وجود دارد که در زمان اجاره خودرو هم اتفاق بیفتد. با فرض بر این که شخص کرایه کننده همه ی اصول نگهداری از خودروی کرایه ای را رعایت کند اما احتمال سرقت توسط سارقان حرفه ای وجود دراد. علاوه بر این ها شکستن شیشه اتومبیل ،جابه جایی با جرثقیل و روشن شدن ناگهانی خودرو بدون اجازه ی راننده همگی به کمک یک دستگاه ردیاب قابل پی گیری است.

با نصب یک دستگاه ردیاب GPS می توان احتمال سرقت خودرو را به صفر رساند زیرا در هر لحظه به صورت آنلاین و آفلاین مسیر حرکت خودرو را می توان مشاهد نمود. بنابراین صاحب خودرو یا شرکت کرایه دهنده با بررسی مسیرهایی که خودرو طی میکند و سرعت آن ،خودرو را از خطرات احتمالی حفظ می کند. این نوع حفاظت برای اشخاص کرایه کننده که خودرو را بدون راننده کرایه کرده اند و مسولیت همه جاذبه ی نگهداری از خودرو بر عهده آن است ، اطمینان خاطر می بخشد. چون می دانند در نهایت در صورت به سرقت رفتن خودرو به کمک دستگاه جی پی اس قادر به یافتن مکان سارق هستند.

به طور کلی هدف شرکت های اجاره ای و صاحبان خودرو از تجهیز خودرو به دستگاه های ضد سرقت GPS جبران خسارت و باز پس گیری خودرو می باشدو در زمان اجاره ، اجاره کننده با خیال آسوده تر خودرو خود را تحویل بگیرد.

جی پی اس مانع از سرقت خودرو اجاره ای

مطالب مرتبط با جلوگیری و پی گیری سرقت خودرو

مراحا اعلام و پی گیری سرقت خودرو

آیا احتمال سرقت خودرو را می توان به صفر رساند؟

امکانات جانبی دستگاه ضد سرقت برای اجاره دهندگان خودروها

تا کنون یک تعریف کلی از دستگاه های ضدسرقت ارائه شد اما این دستگاه ها با توجه به مدل آن مواردی چون هشدار سرعت غیر مجاز ،هشدار خروج از محدوده تعریف شده و امکاناتی جهت خاموش و روشن کردن خودرو از فاصله دور را فراهم می کند.

در این میان دستگاه های ردیاب کارا با توجه به آن که از نظر قیمت جزء دستگاه ای ارزان قیمت بازار هستند اما کیفیت سخت افزار دستگاه ردیاب و پشتیبانی بخش نرم افزاری محصول مورد توجه و رضایت مشتریان بوده است.

نکته مهم در مورد تجهیز خودروهای کرایه ای به دستگاه های ضدسرقت GPS

قابل ذکر است که بارها پلیس آگاهی به مردم هشدار داده است که خودروهای خود را به بهترین شکل ممکن به ابزار ضد سرقت خودرو تجهیز کنید و در این میان به سارقان فرصا سوء از اموال شخصی را ندهید . نصب GPS به شرکت های کرایه خودرو کمک می کنند که همواره مسیر و سرعت خودرو را مشاهده کنند و در صورت تخلف راننده اقدامات لازم را انجام دهند. بدین جهت با نصب یک دستگاه GPS بر روی خودرو های شخصی کرایه ای مانند خودروهای لوکس خارجی ،ون ،کامیونت ها یا خودروهای شخصی و هر وسیله ی نقلیه ای که قصد کرایه آن را به دیگران دارید از امنیت آن مطمئن گردید.

یک پاسخ به “کاربرد ردیاب در فروش لیزینگی خودرو و اجاره خودرو”

چرا سامانه ردیابی کارا جامع ترین سامانه ردیابی ایران می باشد؟!

سامانه ردیابی کارا (سیستم مانیتورینگ کارا) در حال حاضر جامع ترین سیستم ردیابی کشور به حساب می آید و هم زمان از تمامی پروتکل های زیر پشتیبانی می کند.

meitrack-topfly-teltonika-irzonline-atrack-technocom-autograpgh-vovacom wire less-galiteosky-craky-c2steck-coban-accuara

این نرم افزار توسط مهندسین آمریکایی و ژاپنی ساخته شده و با امکانات بسیار بالا و آپدیت، دریافت اطلاعات از تمامی ماهواره های GLONASS RUSSIAN که توانایی پشتیبانی از پروتکل همه نوع دستگاه ردیاب ساخت چین و اروپا را دارا می باشد.

سیستم مانیتورینگ (سامانه ردیابی کارا) با قابلیت انعطاف پذیری (رسپانسیو) باز شدن با مرورگر کلیه سیستم های عامل،آی او اس،مک آی او اس، ویندوز XP ، ویندوز 7 و سیمیبان و اندروید و آماده استفاده می باشد و هم چنین دارای 10 زبان و فارسی می باشد.

 • ردیابی دقیق و لحظه به لحظه به صورت آنلاین و آفلاین با موبایل و لب تاپ و تبلت و..

 • قابلیت اضافه کردن بی نهایت دستگاه

 • گزارش گیری از مسافت طی شده و سرعت بر روی 2 نمودار به صورت همزمان

 • گزارش گیری از مسافت طی شده به صورت انیمیشن بر روی نقشه بصورت دقيق و واضح

 • گزارش گیری از مدت زمان توقف بهمراه لوکیشن دقیق بر روی نقشه

 • پشتیبانی از 4 نقشه google map ، open street ،bing، leaflet

 • پشتیبانی از حالت ماهواره ای

 • گزارش گیری از مصرف سوخت

 • گزارش گیری از پارکینگ ها

 • گزارش گيري از مسافت هاي طي شده يه صورت فايل و پرينت با آدرس

 • گزارش گیری از خاموش و روشن شدن خودرو همراه با لوکیشن دقیق

 • یادآوری سرویس های دوره ای

 • خاموش و روشن کردن خودرو با نرم افزار

 • تعیین محدوده ورود و خروج

 • ارسال هشدار سرعت غیر مجاز

 • ارسال هشدار درخواست کمک

 • مشاهده ی آنلاین ترافیک شهر

 • پرچم گذاری نقاط مهم

 • ارسال هشدار قطع شدن برق خودرو

 • ارسال هشدار کاهش باطری دستگاه

   برای تست سامانه ما پرچم ایران ویا فارسی را انتخاب و بر روی دمو (demo)کلیک کنید.

  ورود به سامانه کارا و لپ تاپ نارنجی رنگ

در چه مواردی به ردیاب نیازمندیم؟!

 • ردیابی خودروهای شخصی، اداری، سازمانی
 • ردیابی و مدیریت ناوگان های حمل و نقل عمومی
 • ردیابی و مدیریت ناوگان های ترانزیت و باربری
 • ردیابی و مدیریت ناوگان های امداد رسانی
 • نظارت و کنترل کارمندان هنگام ماموریت یا بازاریابی
 • موارد امدادی مانند ردیابی افراد زمان وقوع حواث
 • نظارت بر کودکان، سالمندان، بیماران کم توان و ناتوان
 • نظارت و ردیابی اموال،نظیر چمدانها، کانتینرها
 • مراقبت از حیوانات خانگی

چرا ردیاب خودرو و ردیاب شخصی کارا به اروپا هم صادر می شود؟!

ردیاب های خودرو و شخصی کارا دارای گواهی بین المللی سخت افزاری CC،CE،FCC و SGS و EMC می باشد که باعث شده است به اروپا هم صادر شود.

هم چنین ردیاب های کارا دارای استاندارهای ایران و تاییدیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می باشد.